اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا

زهرای مرضیه سلام الله علیها به ما آموخت، در دفاع از ولایت، باید تا پای جان ایستاد و هیچ بهانه‌ای از جمله زن بودن، تنها بودن و حتی داشتن فرزندی عزیز، همراه و در راه، نمی‌تواند این وظیفه را از دوش تو بردارد؛ به ما آموخت حتی در صورتی که آن امام و ولی، خودش مکلف به سکوت باشد، تو موظف به دفاع از او در برابر غاصبان حریم ولایتی. تو وظیفه داری برای برپایی ولایت امام مظلومت، تا پای جان مایه بگذاری. فاطمه زهرا (س) به ما عملاً گفت دفاع از جبهه حق، زن و مرد نمی‌شناسد، باید فریاد زد، باید مردانه ایستاد.

نورزتان فاطمی

نورزتان فاطمی

اُم رسول خدا به شیعیان پیام می‌دهد، اگرچه امام در مسیر وحدت و سکوت باشد، وظیفه تو روشن کردن و جداسازی جبهه حق از باطل است. فاطمه (س) با عملش به ما می‌آموزد، اگرچه رهبر و مرجعت، شمشیر روی جریان تمامیت خواه نمی‌کشد، تو باید از او و از راه حق او، دفاعی جانانه داشته باشی! تو گرچه می‌بینی امامت برای حفظ رشته‌ی امنیت جامعه از دسیسه‌های رنگارنگ سکوت کرده، حتی در دفاع از تو، تویی که خودت را فدای او می‌کنی، سکوت کرده، ولی این سکوت نه تو را مأیوس می‌کند و نه کوچکترین شکی در دفاع از جبهه حق، در تو بوجود نمی‌آورد.

فاطمه مرضیه (س) به ما آموخت گرچه امامش به دستور پیامبر خدا، مجبور به پذیرش و بیعت با استوانه‌های خودساخته صدر اسلام شد، تو می‌توانی با سخنرانی‌های بیدارگرانه‌ات، پایه‌های ستون حکومت باطل آن خودخواهان خودبرتربین را، که برای دست‌یابی به صندلی‌های قدرت از هیچ جنایت و تقلبی دست نمی‌کشند، بلرزانی! آن بانوی گرامی، به ما آموخت می‌توانی در اوج فشار جبهه باطل، تنهای تنها باشی ولی از تنهایی و بی‌کسی هراسی به خود راه ندهی. می‌توانی دختر رسول خاتم باشی، رسولی که امتی را از جهل و دخترکشی نجات داد ولی دختر شهید او به دست همان نجات‌یافتگان از جهلِ عربِ بدوی شوی!

او به ما آموخت، در گرد و غبار قدرت‌طلبی باطلان، می‌توان مادر چهار فرزند امام حق باشی و خود و یکی از فرزندانت را فدای راه استقرار حکومت آن امام کنی تا شناختی به وسعت تاریخ به آزادگان عالم هدیه دهی؛ تا الگو شوی برای همه شیعیان؛ تا الگو شوی برای سه فرزند دیگرت. حسن (ع)، حسین (ع) و زینب (س) که چه خوب از مادر، دفاع از حق را آموختند. زهرای مرضیه اولین شهید راه ولایت، خود، محسن، حسن و حسینش را نیز فدای راه استقرار ولایت کرد.

فاطمه (س) به ما می‌گوید از پس هر رهایی از جهل ممکن است، شیطان با قیافه‌ای دیگر وارد شده و گمراهت کند و تو باید پرچم آگاهی ملتت شوی. ام ابیها با عملش به ما گفت، می‌توان سال‌های عمرت به محاسبه کم باشد ولی اثر فریاد عدالت‌طلبی‌ات می‌تواند تو را الگوی جاودانه تاریخ کند. بانوی گرانقدر اسلام به پیروانش می‌آموزد، مردانگی در زورگویی در برابر ضعیفان نیست، در دفاع مردانه از مظلومان عالم است. او می‌آموزد، مردانگی به کرنش در مقابل کدخدایان زورگو نیست به ایستادگی با دست خالی، در مقابل شمشیر به دستان ظالم تاریخ است.
فاطمه‌ی علی (ع) به ما آموخت عشق به رسول و امام، عشق به همه خوبیهاست و ایستادگی در راه امام و شهید شدن در دفاع از او، بالاترین پاداش را نزد خدای متعال دارد. اولین شهید راه امامت، بانوی بزرگی است که می‌دانست این تبار پاک ولایت، راهشان همواره با مظلومیت توأم است. شهادت او پرچم آغاز مظلومیت ولایت شد تا امروز که مهدی فاطمه (عج)، در پس صدها سال غفلت و غیبت امت، مظلومانه منتظر ظهور آنهاست، چشم به بیداری ما دو‌خته‌ است.

ای شیعیان زهرا! ای آزادگان عالم! به دختر رسول خدا اقتدا کنید! در دفاع از مظلومیت مهدی فاطمه (ع) در مقابل همه غاصبان ولایت و حرامیان تکفیری، در سراسر جهان بپا خیزید، پرچم ولایت فقیه را برای رسیدن به دست امام مظلوم منجی، تا پای جان پاس بدارید و برای آمدن آن منجی مظلوم حقیقتاً همچون مادرش زهرا س، تلاش کنید. نشستن و در انتظار برقراری و استقرار ولایت بودن راه و مرام فاطمه (س) نیست. باید جان فدا کنید تا ولایت فرزند فاطمه، در جهان مستقر شود! جان‌هایتان را برای فدا کردن آماده کنید!

منبع : دولت بهار


نوشته شده در تاريخ ۱۳٩۳/۱٢/٢٤ توسط محمدمهدی ترابی

لوگوی دوستان
تمامی حقوق این وبلاگ برای محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.